BILTONG – ZDRAVÁ FITNESS POCHOUTKA

Fitness/Sušené maso/Vše

BILTONG – ZDRAVÁ FITNESS POCHOUTKA

SUŠENÉ MASO BILTONG

Sušené maso biltong je s jeho vysokým obsahem bílkovin a nízkým obsahem tuků vhodným doplňkem vašeho fitness jídelníčku a životního stylu. Navíc díky svému způsobu balení nemusí být skladován v ledničce a můžete si ho vzít kamkoliv s sebou.

Doporučený denní příjem bílkovin je 0,75g bílkoviny na 1kg tělesné váhy. Takže pro průměrného muže vážícího 80kg je to 60g bílkoviny každý den. Sušené maso Zulu biltong obsahuje téměř 50% bílkovin, proto je na doplnění denního doporučeného příjmu vhodný. Proteiny jsou důležitou složkou při tvorbě svalové hmoty. Pokud tělu nedodáme dostatečné množství bílkovin, pak nebude tvořit svalovou hmotu, dojde k ochabování svalů a zranění spojená se cvičením se budou těžko hojit.

Proteiny se skládají z aminokyselin, celkem je jich 20 druhů – 8 z nich je esenciálních a tělo je nedokáže samo vytvořit, takže se musí doplňovat z potravy, kterou přijímáme. Zbylých 12 jsou aminokyseliny neesenciální a tělo je samo vytváří.

JAK DOPLNIT PROTEINY

Všechny esenciální aminokyseliny můžeme získat vyváženou stravou z různých potravin. Proteiny najdeme v ovoci, zelenině, oříšcích a semínkách, ale jedině potraviny živočišného původu nám dokáží doplnit všechny aminokyseliny, které naše tělo potřebuje. Kvalitní a prospěšné druhy bílkovin jako jsou ty z vajec a masa obsahují více proteinů vhodných na tvorbu a zpevnění svalové hmoty. Takové druhy proteinů jsou prospěšné obzvláště pro ty, kteří hodně cvičí, pro ty je vhodnou pochoutkou sušené maso Zulu biltong, který mohou mít vždy u sebe na zahnání hladu a doplnění cenných živočišných bílkovin.

Potraviny bohaté na proteiny navíc pomáhají pocitu plnosti, proto jsou vhodnou stravou při dietách – pomohou zmírnit pocit hladu a zároveň snížit celkový energetický příjem. Vyzkoušejte například variantu Medium, která nejen zažene hlad, ale je skvělou pochoutkou, kterou si můžete vychutnat bez výčitek!

Zanechte nám komentář