BILTONG – ZDRAVÁ FITNESS POCHOUTKA

Fitness/Sušené maso/Vše

BILTONG – ZDRAVÁ FITNESS POCHOUTKA

SUŠENÉ MASO BILTONG

Sušené maso biltong je s jeho vysokým obsahem bílkovin a nízkým obsahem tuků vhodným doplňkem vašeho fitness jídelníčku a životního stylu. Navíc díky svému způsobu balení nemusí být skladován v ledničce a můžete si ho vzít kamkoliv s sebou.

Doporučený denní příjem bílkovin je 0,75g bílkoviny na 1kg tělesné váhy. Takže pro průměrného muže vážícího 80kg je to 60g bílkoviny každý den. Sušené maso Zulu biltong obsahuje téměř 50% bílkovin, proto je na doplnění denního doporučeného příjmu vhodný. Proteiny jsou důležitou složkou při tvorbě svalové hmoty. Pokud tělu nedodáme dostatečné množství bílkovin, pak nebude tvořit svalovou hmotu, dojde k ochabování svalů a zranění spojená se cvičením se budou těžko hojit.

Proteiny se skládají z aminokyselin, celkem je jich 20 druhů – 8 z nich je esenciálních a tělo je nedokáže samo vytvořit, takže se musí doplňovat z potravy, kterou přijímáme. Zbylých 12 jsou aminokyseliny neesenciální a tělo je samo vytváří.

JAK DOPLNIT PROTEINY

Všechny esenciální aminokyseliny můžeme získat vyváženou stravou z různých potravin. Proteiny najdeme v ovoci, zelenině, oříšcích a semínkách, ale jedině potraviny živočišného původu nám dokáží doplnit všechny aminokyseliny, které naše tělo potřebuje. Kvalitní a prospěšné druhy bílkovin jako jsou ty z vajec a masa obsahují více proteinů vhodných na tvorbu a zpevnění svalové hmoty. Takové druhy proteinů jsou prospěšné obzvláště pro ty, kteří hodně cvičí, pro ty je vhodnou pochoutkou sušené maso Zulu biltong, který mohou mít vždy u sebe na zahnání hladu a doplnění cenných živočišných bílkovin.

Potraviny bohaté na proteiny navíc pomáhají pocitu plnosti, proto jsou vhodnou stravou při dietách – pomohou zmírnit pocit hladu a zároveň snížit celkový energetický příjem. Vyzkoušejte například variantu Medium, která nejen zažene hlad, ale je skvělou pochoutkou, kterou si můžete vychutnat bez výčitek!

Zanechte nám komentář

Vyberte měnu
CZK Česká koruna
EUR Euro